Ile może kosztować ubezpieczenie na życie

Ile może kosztować ubezpieczenie na życie

Jeśli przeanalizuje się oferty dotyczące standardowych, terminowych ubezpieczeń na życie, w których cała wpłacona składka idzie na ochronę ubezpieczeniową, najlepszą ofertę dla 30-latka, który chce ubezpieczyć swoje życie na kwotę 200 tys. zł na 30 lat, przy miesięcznym płaceniu składek, oferuje:

PZU Życie – 110 zł, tylko o parę złotych droższe są Amplico Life (114 zł), Allianz (115 zł) i STU Ergo Hestia (117 zł). Jeżeli jednak ubezpieczony zdecyduje się na opłacanie rocznej składki, wówczas najtańszą ofertę zaproponuje Amplico Life – 1246 zł, ale PZU będzie tylko o 6 zł droższe.

Kobieta w wieku 40 lat zainteresowana ubezpieczeniem na pół miliona złotych na 20 lat najtańsze rozwiązanie proponuje Allianz – 154 zł co miesiąc lub 1852 zł raz w roku. Zbliżoną cenowo ofertę mają PZU Życie – 183 zł miesięcznie lub 2032 zł rocznie i Amplico Life – 185 zł miesięcznie i 2020 zł rocznie.

Przy takiej samej sumie ubezpieczenia – 500 000 zł, ale polisa na 10 lat, 50-letni mężczyzna najmniej zapłaci w Amplico Life i to niezależnie, czy w ratach miesięcznych – 353 zł, czy przy jednorazowej płatności w roku – 3850 zł. Zbliżoną ofertę przy składce miesięcznej ma Allianz – 364 zł.

O wiele taniej można kupić polisę w tak zwanych Grupach Otwartych, są to ubezpieczenia grupowe przeznaczone dla klientów indywidualnych. Każdy z nas może do nich przystąpić.

Strzałka2

Ubezpieczenie online - Grupy otwarte

Ubezpieczenia online z AXA, Compensa, Generali, Uniqa, Inter Polska, Gothear – niskie składki miesięczne.

 

Wysokość składek to nie wszystko, bo polisy są bardziej złożonymi produktami. Wybierając ubezpieczenie, powinniśmy zacząć od określenia swoich potrzeb, bo od nich będzie zależeć również wysokość składki.

Suma ubezpieczenia to element, który istotnie wpływa na wysokość ceny ubezpieczenia i należy ją dopasować przykładowo do posiadanych przez nas kredytów i innych zobowiązań obecnych jaki przyszłych.

Towarzystwa ubezpieczeniowe proponują dwa rodzaje ubezpieczeń na życie: terminowe i bezterminowe. Czym się różni terminowe ubezpieczenie na życie od bezterminowego? Wyceniając wysokość składki, ubezpieczyciel ocenia ryzyko wystąpienia zdarzenia, w tym przypadku ryzyka naszej śmierci.

Jeżeli 30-latek zdecyduje się na ubezpieczenie bezterminowe, na wysokość jego składki będzie miało wpływ nie tylko ryzyko śmierci w danym momencie, ale również za 20,30,40 lat i składka będzie wyższa. Jeżeli natomiast 30-latek zadeklaruje, że jest zainteresowany ubezpieczeniem terminowym na najbliższe 10 lub 15 lat, wówczas to ryzyko będzie znacznie mniejsze, a składka niższa.

Za polisę płacimy miesięcznie , kwartalnie, półrocznie lub jednorazowo za cały rok. W większości towarzystw ubezpieczeniowych wybierając płatność roczną, zapłacimy mniej, nawet blisko 10 proc.

 

Jeśli potrzebujesz informacji lub chcesz zamówić ofertę ubezpieczeniową, wypełnij formularz i wyślij.

Zamówienia z terenu Małopolski i Śląska realizuję osobiście

Reklamy

2 myśli w temacie “Ile może kosztować ubezpieczenie na życie

  1. Tematyka ubezpieczeń na życie jest dosyć skomplikowana, dlatego czasami ciężko się w tym połapać. Fajnie, że w sieci można znaleźć artykuły takie jak ten. Pozdrowienia

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s